Protan, 1972’den bu yana çatı kaplamaları ve membranları üretmektedir ve İskandinav ikliminde uzun yıllara dayanan tecrübeleri ile kendi laboratuarlarında ve dış laboratuarlarda yaptığı geniş çaplı denemelerle ürünlerinin uzun ömürlü olduğunu belgeleyebilmektedir.

Protan SE Membran serisi polyester donatılı PVC membrandır. Mekanik olarak sabitlenebilir veya vakum sistem olarak da uygulanabilir.

Protan SE Membran her türlü yüzeye uygulanabilir.

Kaymayı önleyen dokulu bir yüzeye sahiptir. Dokusuz çatı kaplamaları ile karşılaştırıldığında, bu hem montaj hem de bakım sırasında önemli bir güvenlik faktörü sağlamaktadır.

Protan Membranlar:

  • Yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanıklıdır
  • UV ışınlarına dayanıklıdır
  • Kendi kendine sönebilir
  • Mükemmel delinme direncine sahiptir
  • Sıcak hava ile kaynak yapılır

Ürünlerimiz aşırı yırtılma mukavemetine sahiptir ve aşırı rüzgara maruz kalan bölgelerde rüzgar hasarının önlenmesinde özellikle önemlidir. Membranlarımız, şiddetli soğuk havalarda, kış aylarında ve soğuk iklimlerde açık bir avantaj sağlayan en uygun üründür.

Korunmasız çatılar için çatı membranlarımız kendi kendine sönebilir. Bu, yangının yayılmasına yardımcı olmadığı anlamına gelir. Bunlar, çoğu alt katmanda EN 13501-5’e göre sınıflandırılmış yangınlardır.

2018 © Copyright AR4 ENERJİ İNŞAAT A.Ş.