Ürün Detay

Protan Parapet Sistemi

Parapet sistemimiz, çatılarınız en zorlu ve rüzgara maruz kalan elemanlarından biri için zarif, hava koşullarına dayanıklı, sağlam bir çözümü garanti eder.

Çatı üzerindeki rüzgar kuvvetleri çatı kenarında daha güçlüdür. Dik bir çatı kenarı korkuluk olarak bilinir. Çatı kaplaması iyi sabitlenmedikçe rüzgar hasarı kolayca meydana gelebilir. Parapet sistemimiz rüzgar hasarlarının önüne geçebilmek için , Protan Baskı Profili ve Parapet Etek birleşim detayını paket halinde sunmaktadır. Sistemimiz, Protan Steel Bar ve prefabrik Parapet Eteğimizin kaynaklı bir şerit veya cep ile birleşimidir.

  • Esnek sistem
  • Güvenilir ve uygun maliyetli
  • Kurulumu/uygulaması basit
  • Protan Parapet Etek profili, arka tarafa önceden kaynaklanmış güçlendirilmiş bir şerit veya cebe sahip membranımızdır. Parapet Etek profili standart renk ve ebatlarda temin edilir, fakat aynı zamanda müşteri tarafından belirtilen ebatlarda da temin edilebilir. Yüksek parapetler dikey yüzeyde daha fazla sabitleme gerektirir, bu nedenle Parapet Etek profili ekstra şeritlerle birlikte gelir.

    Protan, çatı yüzeyi ile parapet/korkuluk arasındaki geçişte membranın doğrusal olarak sabitlenmesini önerir/gerektirir. Çelik Çubuk/baskı profilimiz , kaynaklarda ve bağlantılarda nokta yükleme riskini azaltmanın yanı sıra iyi bir hava sızdırmazlığı ve doğrusal tutma sağlar. Çubuğun mukavemeti ve sertliği, çatıdaki yatay ve dikey kuvvetlerin eşit dağıtılmış bir yük olarak ona aktarılmasını sağlar. Parapet bağlantısı için çeşitli teknik çözümleri kabul ediyoruz, ancak Protan'ın onaylı çelik çubukları hepsiyle birlikte kullanılmalıdır.

    Protan dört farklı standart parapet sistemi sunar.

    Protan saplı çelik çubuk/tekkulak baskı profili ile birlikte güçlendirilmiş şeritli Protan parapet Etekprofili