Araçlar

Araçlar

Protan, tüm proje boyunca kalite, verimlilik ve maliyet verimliliği sağlayan çeşitli benzersiz teknik araçlar geliştirmiştir.
Protan, tüm proje boyunca kalite, verimlilik ve maliyet verimliliği sağlayan çeşitli benzersiz teknik araçlar geliştirmiştir. Menüde farklı araçlar hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

Protan, dünyanın önde gelen ürün ve hizmetlerini sunan bir yetkinlik merkezidir. 70 yılı aşkın tecrübemiz ve kolektif uzmanlığımız var. Yaptığımız her şeyde iyi hazırlandık. Bu, hem teknoloji hem de yetkinlik açısından paketin lideri olmakla ilgilidir.

Binalar sadece yağmur, kar ve sıcaklık dalgalanmalarına karşı değil, aynı zamanda rüzgara karşı da korunmalıdır.

Rüzgarın düz çatılara etkisi

Çatının kritik performans özelliği, monte edildiği ortama dayanabilmesidir. Binanın bulunduğu yere ve geometriye bağlı olarak, çatı yüzeyine etki eden rüzgar basınçları aşırı yüksek ve çalkantılı olabilir. Bu nedenle, çatı sisteminin bu kuvvetlere dayanacak şekilde sabitlenmesini sağlamak önemlidir. Protan'ın rüzgar yükü hesaplaması, çatının gereksinimlerinin yüksek kalite, test edilmiş ve onaylanmış bağlantı elemanları kullanılarak en son Avrupa standartlarına (EN 1991-1-4) göre tasarlanmasını sağlar.

Negatif baskı

Rüzgar, statik ve dinamik basınç arasındaki farktan dolayı düz çatılar üzerinde negatif basınca neden olur. Kasırga kuvveti rüzgarlarında, negatif basınç m2 başına birkaç yüz kilogram olabilir ve çatı yüzeyinin köşelerinde ve kenarlarında en güçlüdür. Türbülans durumunda, çatı yapısı yukarıdan emişe maruz kalmaktadır, buna ek olarak binanın duvar ve çatı yapılarındaki sızıntıların bir sonucu olarak içeriden sık sık basınç vardır.

Rüzgar yükü hesabı

Protan'ın çeşitli çatı sistemleri ve farklı bağlantı elemanları seçeneklerini birleştirerek, Protan teknik olarak üstün bir çözüm sağlarken, hem membran kullanımını hem de çatı sistemi için gerekli olan bağlantı elemanlarının miktarlarını optimize edebilir. Daha fazla bilgi veya rüzgar yükü hesaplaması için lütfen bizimle irtibata geçiniz .