Ürün Detay

Protan RadonSafe

Protan RadonSafe, binaları yerden radon gazına karşı koruyan polyester takviyeli termoplastik poliolefinden yapılmış bir radon membrandır. Binaları yerden radon gazına karşı korur .

Protan Radon Safe, binaları yerden radondan koruyan polyester takviyeli termoplastik bir poliolefin membrandır. Membran yapısı radona karşı iyi bir sızdırmazlık ve ayrıca uzun ömürlü ve güvenli bir kurulum sağlar. Protan Radon Güvenli/Safe membran, köşeler ve kanallar sıcak hava kullanılarak birbirine kaynaklanır. Bu malzemenin ve kaynak yönteminin seçimi, tamamen gaz sızdırmaz ve güçlü homojen bağlantılar sağlar. Protan Radon Safe, kurulum sırasında karmaşık detayları sorumlu bir şekilde mühürlemeyi kolaylaştıran prefabrik/kullanıma hazır detaylar ve aksesuarlarla birlikte teslim edilebilir.

Kalınlık:0,8 mm

Genişlik:2 m

Rulo uzunluğu:20 metre

Radon, yer kabuğunda sürekli olarak oluşan görünmez ve kokusuz bir gazdır. Normalde, dışarıda düşük bir radon konsantrasyonu vardır. Sağlık riski ilk olarak gaz içeri girdiğinde ve iç ortamlarımızda toplandığında belirginleşir.

Radon, uranyum ve toryumun radyoaktif bozunması ile bağlantılı olarak oluşan bir gazdır. Gaz, belirli kaya türlerinde çeşitli konsantrasyonlarda bulunur. İskandinav ülkeleri, iç mekan havasında dünyanın en yüksek radon konsantrasyonuna sahiptir. Bu özel coğrafi koşullar, iklim koşulları ve yerel bina geleneklerinden kaynaklanmaktadır.

İç ve dış sıcaklıklar arasında, özellikle kışın, büyük farklılıklar, binalarda radon gazlarının konsantrasyonunu artırmak için kiracılığa sahiptir. Evlerde önerilen radon konsantrasyonu 200 Bq / m3'ü (becquerel) geçmemelidir.